CIèNCIA-FICCIó A LA UPC

Premi UPC de ciència-ficció

En el marc d'un conjunt d'iniciatives de dinamització cultural i artística impulsades pel Consell Social, i amb l'objectiu d'una educació integral, es va organitzar per primera vegada aquest premi l'any 1991. La ciència-ficció és el gènere literari més adequat per a una universitat com la UPC, perquè unifica els conceptes de ciència, tècnica i literatura, i introdueix els estudiants en conceptes de ficció que corresponen a la realitat.

Més informació:

Consell Social de la UPC.
Tel +34 93 401 63 43
consell.socialupc.edu

 

Primer premi

Cielos clausurados, per Alberto Rodríguez Andrés, Espanya

Menció

Péndulo, per Carlos Rehermann, Uruguai
Otro dios caprichoso, per Sergio Daniel Gant, Argentina

Menció UPC

L'epíleg, per Berta Fitó Casas, Espanya

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Jordi José
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 136

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Noctópolis, per David Luna Lorenzo, Espanya
Operación místico, per Ardella Martín, Espanya
Incube, per Blanca Pavón Castillo, Espanya

Primer premi

Gutterson, per Francisco Guerrero, Espanya

Menció

El estrecho borde de los campos de sal, per Carlos González Muñiz, Mèxic

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Jordi José
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 50

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Nistagmo, per Bruno Puelles Reyna, Espanya
Jack, per Salvador Lanzas Pellico, Espanya

Primer premi

EXODO, per David Luna Lorenzo, Toledo, Espanya

Menció

Los Santos conspiradores del tiempo, per Marcelo Artal, Santa Fe, Argentina

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Jordi José
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 62

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Singularidad, per Marco Antonio Marcos Fernández, Cádiz, Espanya

Nanopirexia, per Pedro Berenguel Nieto, Lleida, Espanya

El hombre ha muerto larga, larga vida al hombre, per Jaime Carpio García, Santander, Espanya

Jinetes de la tormenta, per Javier Castañeda de la Torre, Madrid, Espanya

Primer premi

El año del gato, de Roberto Sanhueza, Los Ángeles, Xile

Menció especial

El crit de les ultracoses, de David Ruiz, Vilafant, Girona, Espanya

Menció UPC

No hi hagut cap novel·la presentada per membres de la UPC (Menció UPC deserta)

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Jordi José
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 28

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Les souterrains du temps, de Claude Ecken, Béziers, França

Karma 6, de Francisco Gutierrez Melguizo, Granada, Espanya

Primer premi

La epopeya de los amantes, per Miguel Santander, Valladolid

Menció especial, ex aequo

Naturaleza Humana, de César Mallorquí, Madrid
Horus, de Manuel Santos Varela, Saragossa

Menció UPC

Esperion. Réquiem de una estrella, d'Oscar Lorente Espin, Barcelona

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Jordi José
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 61

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Tilepadeion, de Joaquim Casal, Barcelona

Shadow cast in bliss, de Marcelo Antonio Sáez Worsley, Àvila

El umbral del futuro, de Miguel Chamizo Jódar, Sant Boi de Llobregat, Barcelona

Primer premi

Super extra grande, de José Miguel Sୣánchez Gómez (Yoss), Cuba

Menció especial

La caja cúfica, de Juan Miguel Aguilera Baixauli, Espanya

Menció UPC

Una recerca en dos temps, de Joaquim Casal i Fàbrega, Espanya

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Jordi José
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 78

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Becoming One With The Ghosts, de Kristine Kathryn Rusch, Estats Units d'Amèrica

El clon de Borges, de Campo Ricardo Burgos López, Colòmbia

El alma del Kobold, de Pedro Domingo Mutiñó (Domingo Santos), Espanya

Primer premi

Bis, de Roberto Sanhueza Hormazabal (Xile)

Menció especial

Femtopetas, de Claude Eckenschwiller (França)

Menció UPC

Oper, de Jesús Otero Yugat (Barcelona)

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Jordi José
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 80

Obres mencionades a l'acta del jurat:

El primer día de la eternidad, de Pedro Domingo Mutiñó (Saragossa)

The possession of Pavaavo Deshin, de Kristine Kathryn Rusch (EUA)

Farwalker, d'Erin M. Hartshorn (EUA)

Diplomatic Exchange, de Leonard W. Compton (EUA)

Primer premi

La cosecha del centauro, d'Eduardo Gallego Arjona (Almeria) i de Guillem Sánchez Gómez (Mataró)

Menció especial

Les fleurs de Vlau, d'Alain Le Bussy (Bèlgica)

Menció UPC

Los Ángeles de la Inmortalidad, de Gerardo Benicio Da Fonseca (Brasil)

Finalista de la Menció UPC

Espacio límite, d'Eric Ros Ben-Hassan (Martorell)

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Jordi José
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 96

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Los nexos del tiempo, de Rodrigo Moreno Flores (Madrid)

S por Salomon, S por Sussman, de José Miguel Sánchez Gómez (Cuba)

El dragón de Schrödinger, de Vladimir Hernández Pacín(Barcelona)

Convidat a l'acte de lliurament

Lois Bujold. Conferència

Primer premi (ex aequo)

Belcebú en llamas, de Carlos Gardini d'Angelo (Argentina)

Defending Elysium, de Brandon Sanderson (Estats Units)

Menció especial

Records d'una altra vida, de Jordi Guàrdia Torrent (Lleida)

Menció UPC

Tricord (Tres cordes i una sola melodia), de Joan Baptista Fonollosa i Guardiet (Barcelona)

Finalista de la Menció UPC

Memòria de Lerna, d'Albert Solanes Parra (Sant Cugat del Vallès)

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Jordi José
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 94

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Mercaderes de tiempo, d'Alfredo Moreno Santana (Santa Cruz de Tenerife)

Fundació galaxia, de Jordi Bosch Mestres (Sant Feliu de Llobregat)

The Room of Lost Souls, de Kristine K. Rusch (Estats Units)

La máquina del tiempo (de Herbert George Wells), de Pedro Domingo (Saragossa)

Convidat a l'acte de lliurament

Japer Fforde. Conferència

Primer premi (ex aequo)

Trinidad, de Jorge Baradit (Xile)

El informe cronocrop, de Miguel Àngel López Muñoz (Espanya)

Menció especial

The end of the world, de Kristine K. Rusch (Estats Units)

Menció UPC

Crónicas de malham, de Ángel Luis Miranda Barreras (Barcelona)

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Jordi José
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 76

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Carne verdadera, de Sergio Gaut vel Hartman (Argentina)

Cuarenta siglos os contemplan, de Sergio Mars Aicart (Espanya)

L'épée de jbril, de Alain Le Bussy (Bèlgica)

Transcenso, de Rodrigo Moreno Flores (Espanya)

Convidat a l'acte de lliurament

Brandon Sanderson. Conferència

Primer premi

Driving into the wreck, de Kristine K. Rusch (Estats Units)
 

Menció especial

Semiótica para los lobos, de Vladimir Hernandez (Cuba)
 

Menció UPC (ex aequo)

Òbol, de Eugeni Guillem de Sant Quirze del Vallès (Barcelona), estudiant de quart curs de l'Escola Tècnica Superior d'Enginyeries Industrials i Aeronàutica de Terrassa (ETSEIAT)

P.I.C, de Albert Solanes de Sant Cugat del Vallés (Barcelona), estudiant de tercer curs de l'Escola Universitària d'Òptica i Optometria de Terrassa (EUOOT).
 

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Jordi José
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno
     

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 93

Obres mencionades a l'acta del jurat:

War child, de Roger Cottrell (Irlanda)

La fe de las estrellas, de Jaime Munuera (Cerdanyola del Vallès, Barcelona)

Juegos perversos, de Guillem Sánchez (Mataró, Espanya) i Eduardo Gallego (Almeria, Espanya)

Corazón de plástico, de Manuel Santos (Saragossa, Espanya)
 

Convidat a l'acte de lliurament

Elisabeth Moon. Conferència

Primer premi

Identity Theft (Robatori d’identitats), de Robert J. Sawyer (Ottawa, 1960, Canadà)

Menció especial (ex aequo)

Siccus, de Miguel Luis Hoyuelos (Argentina)
Las lunas invisibles, de Manuel Santos Varela (Saragossa)

Menció UPC

El ocio de los sanos, de Santiago Egido Arteaga (Barcelona), investigador de la Universitat durant els cursos 2002-2003 i 2003-2004.

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Jordi José
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 88

Obres mencionades a l'acta del jurat:

El estruendo del silencio, de Bernardo Fernández (Mèxic)

Otro camino, de Sergio Gaut vel Hartman (Argentina)

La Cinta de Moebius, d’Ignacio Sanz Valls (Espanya)

La Chute du Haut Ferlin, d’Alain le Bussy (Bèlgica)

Convidat a l'acte de lliurament

Miquel de Palol. Conferència

Primer premi

Traficants de llegendes, de Jordi Font-Agustí (Barcelona)

Menció especial (ex aequo)

Polvo Rojo, de José Miguel Sánchez Gómez (Cuba)

Sueños de Interfaz, de Vladimir Hernández Pacín (Barcelona)

Menció UPC (ex aequo)

Vlad Harkov y La Puerta Negra, de Manuel González González (Barcelona), estudiant de la Facultat d'Informàtica de Barcelona (FIB)

El Mago de Gondlaar, d'Ángel Luis Miranda Barreras (Barcelona), professor de l'Escola Universitària d'Enginyeria Tècnica Industrial de Barcelona (ETSETB)

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno
  •  David Ródenas

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 120

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Factoría Cinco, de José Antonio Bermúdez Santos (Sevilla)

Without Love, de David Snowdon (Anglaterra)

Carne, de Daniel Mares Martín (Madrid)

The Epsilon Eridani Alternative, de Elizabeth H. Groundwater (USA)

Camí de L'edén, de Isabel Colomé Herrero (Barcelona)

Convidat a l'acte de lliurament

Orson Scott Card. Conferència / Conference

Primer premi (ex aequo)

Escamas de Cristal, de Pablo Villaseñor Muñoz (España)

La ruta a trascendencia, d'Alejandro Javier Alonso (Argentina)

Menció especial

Rejet, de Rosseti Christophe Franco (França)

Menció UPC (ex aequo)

Teorema, d'Irene da Rocha Fort (Barcelona), estudiant de l'Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicacions de Barcelona de la UPC

Odisea, de Fermin Sánchez Carracedo (Barcelona), professor del Departament d'Arquitectura de Computadors de la UPC

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno
  •  Jordi José

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 125

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Jennifer Jules, de Charles Gleason Oberndorf (USA)

Hipernova, de Vladimir Hernández Pacín (Cuba)

MONPIA 4 FINALS, de Pau Fonseca Casas

Convidat a l'acte de lliurament

Vernor Vinge. Conferència

Primer premi

El libro de las voces, de Carlos Gardini (Argentina)

Menció especial

El mito de Er, de Javier Negrete (España)

Menció UPC

El avatar del mono enamorado, de Jaume Valor (Barcelona), professor associat del Departament Projectes d'Arquitectura

Planeta X, de Manuel González (Barcelona), estudiant de la Facultat d'Informàtica de Barcelona

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno
  •  Jordi José

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 87

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Tiempo muerto, de José Antonio Cotrina (Espanya)

Entre algodones, de Pablo Villaseñor (Espanya)

More Over Ms. L, de Sandra M. Ulbrich (EUA)

La fille qui pegnait des nuages, de Alain Le Bussy (Bèlgica)

Convidat a l'acte de lliurament

Juan Miguel Aguilera. Conferència

Primer premi (ex aequo)

Buscador de sombras, de Javier Negrete Medina (Plasència, Espanya)

Salir de Fase, de José Antonio Cotrina Gómez (Vitòria, Espanya)

Menció especial

Del cielo profundo i del abismo, de Jose Luis Zárate Herrera (Mèxic)

Menció UPC

Halhgol, de Miquel López Pombo (Barcelona), estudiant de l'Escola Universitària Politècnica de Barcelona

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno
  •  Jordi José

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 107

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Signos de guerra, de Vladimir Hernández Pacín (La Habana, Cuba)

Deux, de Alain Le Bussy (Esneux, Bèlgica)

Magic's Price, de John C. Sparhawk, Jr (Annapolis, USA)

Convidat a l'acte de lliurament

David Brin. Conferència

Primer premi (ex aequo)

Homunculus, d'Alejandro Mier G. Cadaval (Mèxic)

Imenez, de Luis Alonso Noriega Hederich (Barcelona)

Menció especial

IA, de Daniel Mares (Madrid)

Menció UPC

El dia en que morí, de Fermín Sánchez Carracedo (Barcelona), professor de la UPC des de 1987 i Doctor en Informàtica

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno
  •  Jordi José

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 104

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Si pudieras ver Niágara, de Joaquín Revuelta Candón (Jerez de la Frontera, Espanya)

Hunting the Snark, de Mike Resnick (Ohio, USA)

Un deu pels ignorants, de David Rabad i Vives (Barcelona)

What hath god wrought, de Sergio Parra Castillo (Espanya)

Convidat a l'acte de lliurament

Robert J. Sawyer. Conferència

Primer premi

Block Univers, de Robert J. Sawyer (Canadà)

Menció especial (ex aequo)

Este relámpago, esta locura, de Rodolfo Martínez (Espanya)

Gracos, de Gabriel Trujillo (Mèxic)

Menció UPC

Fuego sobre San Juan, de Javier Sánchez-Reyes, professor del Departament d'Enginyeria Mecànica de la UPC i Pedro A. García Bilbao (Espanya)
 

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno
  •  Jordi José

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 134

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Snow is white, de Hugh Cook (Nova Zelanda)

Mort eterna, de Pep Bau (Gurb, Barcelona)

El orgullo de Dios, de Pedro Jorge Romero (La Laguna, Tenerife)

Hijos de la ambición, de Fermín Sánchez Carracedo (Espanya)

Convidat a l'acte de lliurament

Stephen Baxter. Conferència

Primer premi (ex aequo)

Psychospace, de Robert J. Sawyer (Canadà)

Soulsaver, de James Stevens-Arce (Puerto Rico)

Menció especial (ex aequo)

La máquina de Plymblikot, de Daniel Mares (Madrid)

Bienvenidos al centenario del fin del mundo, de Domingo Santos (Barcelona)

Menció UPC

N'Znegt, de Xavier Pacheco i Josep Antoni Bonilla

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno
  •  Jordi José

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 123

Obres mencionades a l'acta del jurat:

La nostra pròpia llum, de Josep M. Turuguet (Badalona)

Promenade fantastique, de Vassil Tsonev (Sofia, Bulgària)

Al otro lado del túnel, de Fermín Sánchez Carracedo (Barcelona)
 

Convidat a l'acte de lliurament

Connie Willis. Conferència

Primer premi (ex aequo)

Los ojos de un Dios en celo, de Carlos Gardini (Buenos Aires, Argentina)

Menció especial

Helix, de Robert J. Sawyer (Canadà)

Menció UPC

Cena recalentada, de Jordi Miró Miranda (Barcelona), estudiant de la Facultat d'Informàtica de Barcelona

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Josep Casanovas
  •  Manuel Moreno
  •  Jordi José

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 130

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Dar de comer al sediento, d'Eduardo Gallego Arjona (Almeria) i Guillem Sánchez i Gómez (Barcelona)

El día del Dragón, de Pedro Domingo Mutiñó [Domingo Santos] (Barcelona)

El alfabeto del carpintero, de Rodolfo Martínez (Gijón)

A Wrinkle in Space Time, de Robert J. Defendi (Utah, EUA)

L'onzè habitant, de Santiago Iranzo i Jardi (Barcelona)

Convidat a l'acte de lliurament

Gregory Benford. Conferència

Primer premi (ex aequo)

El coleccionista de sellos, de César Mallorquí (Madrid)

Menció especial

Lux Aeterna, de Javier Negrete (Madrid)

Menció UPC

Segadores de vida, de Xavier Pacheco i José Antonio Bonilla (Espanya)

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Josep Casanovas
  •  Louis Lemkow
  •  Domingo Santos

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 114

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Abandon in Place, de Jerry Oltion (Oregon, EUA)

Bosque, de Roberto Estrada (Cuba)

Immersion, de Gregory Benford (California, EUA)

Reflejo en el agua, de Juan Antonio Fernández (Argentona, Barcelona)

Convidat a l'acte de lliurament

Joe Haldeman. Conferència

Primer premi (ex aequo)

Siete vistas sobre la garganta Olduvai, de Mike Resnick (Ohio, EUA)

Quondam my love, de Rick Neube (Kentucky, EUA)

Menció especial

Time travellers never die, de Jack McDevit (Georgia, EUA)

Menció UPC

O.G.M, de Xavier Pacheco i José Antonio Bonilla (Barcelona)

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Josep Casanovas
  •  Louis Lemkow
  •  Domingo Santos

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 71

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Seis, de Daniel Mares Martín (Madrid)

Conjura en ciudad total, d'Alejandro Bugarín Lago (Valladolid)

In Our Image, de Haggai Scolnicov (Israel)

Convidat a l'acte de lliurament

Alan Dean Foster. Conferència

Primer premi

El mundo de Yarek, de Elia Barceló (Àustria)

Menció especial

Nuestra señora de la máquina, de Alan Dean Foster (EUA)

Menció UPC (ex aequo)

Baibaj, de Gustavo Santos i Henry Umberto Rojas (Barcelona)

Las trece estrellas, d'Alberto Abadia (Barcelona)

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Josep Casanovas
  •  Pere Botella
  •  Domingo Santos

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 90

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Cri de Coeur, de Michael Bishop (EUA)

La casa del Doctor Petalo, de César Mallorquí (Madrid)

Soon Comes Night, de Gregory Benford (EUA)

Los celos de Dios, de Rodolfo Martínez (Gijón)

Más allá del Ecuador, de Miguel Gómez (Puerto de Santa María)

Convidat a l'acte de lliurament

John Gribbin. Conferència

Primer premi

Ships in the nigth, de Jack McDevitt (EUA)

Menció especial

Puede usted llamarme Bob, señor, de Mercè Roigé i Casals (Barcelona)

Menció UPC

Qui vol el planglós?, d'Antoni Olivé i Ramón (Barcelona), catedràtic de la Facultat d'Informàtica de Barcelona

Composició del jurat

  •  Lluís Anglada
  •  Miquel Barceló
  •  Josep Casanovas
  •  Pere Botella
  •  Domingo Santos

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 83

Obres mencionades a l'acta del jurat:

Tabu, de Stoney Compton (EUA)

Las garras del vértice, de Juan Miguel Aguilera i Javier Redal (València)

Reprendre, c'est voler, d'Ayerdhal [Marc Soulier] (França)

Estado crepuscular, de Francisco Javier Negrete Medina (Madrid)

La vara de hierro, de César Mallorquí del Corral (Madrid)

Un cruce en la noche, de Guillem Sánchez i Gómez (Barcelona)

Sorra roja, de Josep Vallés Sánchez (Barcelona)

Convidat a l'acte de lliurament

Brian W. Aldiss. Conferència

Primer premi (ex aequo)

Mundo de dioses, de Rafael Marín Trechera

El círculo de piedra, d'Angel Torres Quesada

Menció especial

La luna quieta, de Javier Negrete Medina

Menció UPC

Tan sólo un error, de Rafael Mayor Plou, estudiant de l'Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona

Composició del jurat

  •  Vladimir de Semir
  •  Miquel Barceló
  •  Mónica Piquer
  •  Isabel Rosell
  •  Domingo Santos

Participació i obres mencionades a l'acta del jurat

Total d'obres presentades: 71

Obres mencionades a l'acta del jurat:

La expedición a Cingapa, de Luis María Abad López

Duerme querido monstruo, de Gabriel Bermúdez Castillo

Migdia a Samarkanda, de Jordi Pujadas Gannau

Convidat a l'acte de lliurament

Marvin Minsky. Conferència


Darrera actualització: 09/10/2020